Новини - Свят

В Германия осъдиха до живот медицинска сестра за убийство на пациенти
Прочетена: 292 пъти

Нилс Х., работил като медицинска сестра, бе признат за виновен от германски съд по дело за убийството свои пациенти, съобщава националният ежедневник Die Frankfurter Allgemeiene Zeitung, цитиран от „Фокус“. Съгласно разпространените данни, мъжът вероятно е отговорен за смъртта на общо 84 души.

 

40-годишният мъж бе осъден на доживотно лишаване от свобода от магистратите в Олденбург за шест смъртни случая. Ако се окаже, че той е причинил смъртта на всички 84 починали пациенти, това ще се окаже най-мащабният случай в криминалната история на Германия.

 

Изданието съобщава, че Нилс Х. е инжектирал пациенти с лекарства, причиняващи сърдечна недостатъчност или циркулаторен колапс.





Коментари

юни 2026

ПВСЧПСН
     

Събития

Няма събития