Новини - Свят

Хърватия ще лобира за домакинство на Европейската агенция по лекарствата
Прочетена: 490 пъти

Министър-председателят на Хърватия Андрей Пленкович заяви, че страната ще лобира, за да стане новата държава домакин на Европейската агенция по лекарствата (ЕМА) след излизането на Великобритания от Европейския съюз (ЕС), предава Total Croatia News, цитирана от „Фокус“.

„Според мен целият процес ще продължи до края на тази година. Ние ще изложим нашите аргументи, особено нашата традиция в здравеопазването и факта, че ние сме нов член в ЕС, който към момента няма на територията си никаква институция на блока. Но това е процес, който ще изисква много лобиране“, допълни премиерът.





Коментари

юни 2026

ПВСЧПСН
     

Събития

Няма събития