Още статии
по темата
Цанко Цанков – първият българин, преплувал Гибралтарския проток, носител на Рекорда на Черно море, световен и европейски рекордьор в 12-часово плуване без прекъсване, многократен шампион на България – застана зад кампанията на Военномедицинска академия (ВМА) за насърчаване на безвъзмездното кръводаряване „Бъди един от нас: Дари кръв – спаси живот!“.
С подкрепата си Цанко Цанков показва, че истинските шампиони не са пример само с постиженията си, а и с позицията си. С готовността да застанат зад кауза, която не носи медали, но спасява човешки животи, казват от лечебното заведение.
Винаги съм готов да подкрепя каузи, свързани с човешкия живот. Нека всеки, който може да дари кръв, да го направи. Преодолявал съм студ, умора и страх, но знам, че има каузи, които са по-големи от всеки рекорд. Даряването на кръв е едно от тях. То не изисква свръхсила, а човечност. Един малък жест, който може да подари нечий живот, заяви шампионът.
Всеки, който желае и има възможност, може да дари кръв във ВМА всеки ден между 08:00 и 16:00 ч.













