Новини - България

Назначиха двама зам.-министри на здравеопазването
Прочетена: 366 пъти
Снимка: Redmedia.bg

Министерството на здравеопазването вече има още двама заместник-министри. Със заповед на министър-председателя Румен Радев постовете поемат Ивиан Бориславов Бенишев и Петко Ненков Салчев. 

 

Д-р Бенишев е дългогодишен кадър на здравното ведомство - заемал е различни позиции, като последната е на директор на Дирекция "Спешна помощ". 

 

Проф. Салчев също е добре познат в здравния сектор. В периода 2003 - 2005 г. също е заместник-министър на здравеопазването. От 2020 до 2023 е управител на Националната здравноосигурителна каса, като мандатът му тогава в прекратен предсрочно. Той е професор по социална медицина и здравен мениджмънт към НЦОЗА.

 





Коментари

юни 2026

ПВСЧПСН
     

Събития

Няма събития